Başvurular

TCDD 157 işçi alımı yapacak 2022

TCDD 157 işçi alımı yapacak 2022, iş başvuru bölümüzde TCDD 157 işçi alımı yapacak ile alakalı ayrıntıları siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik. TCDD 157 işçi alımı yapacak başvurusu ile alakalı detaylar makalemizde..

TCDD 157 işçi alımı yapacak

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları veya bilinen kısa adıyla TCDD, yayınlamış olduğu iş ilanı ile çok sayıda işçi alımı gerçekleştireceğini açıkladı. TCDD işçi alımı ilanı kapsamı içinde tren makinisti, elektrikçi, elektronik işçisi, vinç operatörü alımı gerçekleştirecektir. İlan kapsamı içinde 157 işçi istihdam edilecektir. Adaylar ilana nasıl ve nereden başvuru yapabilir, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgiler yazımız devamında bulunmaktadır.

 • TCDD 157 İşçi Alımı İlanı 2018
 • Adaylardan İstenilen Belgeler Nelerdir?

TCDD 157 İşçi Alımı İlanı 2018

Şirketimiz iş yerlerine çeşitli sanat kollarında işe alınacak 157 işçi için iş gücü talebimiz ilan edilirken İş Tanımı ve Genel Şartlar bölümünde açıklamalacak hususlar

İŞKUR’ca bildirilen nihai listede bulunacak adaylar, sözlü sınava katılmak için aşağıda gösterilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.tcddtasimacilik.gov.tr.) yayına girecek 1 adet resimli İş Talep Bilgi Formunu eksiksiz olarak doldurarak 10.12.2018- 14.12.2018 tarihleri içinde, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine gelerek teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır. İŞKUR’ca bildirilen nihai listede bulunacak adaylara evrak teslimi ve sözlü sınav tarihini bildirir tebligat gönderilmeyecektir, tcddtasimacilik.gov.tr adresinde açıklamalacaktır.

Sözlü sınavı 14.01.2019-18.01.2019 tarihleri içinde TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı Anafartalar Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır. TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü işyerlerine görev alacak işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır. İşe başlatılan işçilerin deneme süresi 4 aydır.

Adaylardan İstenilen Belgeler Nelerdir?

Taleplerimize Başvuracak Adaylardan İstenilen Belgeler

 • Öğrenim belgesi,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
 • TC Kimlik numarasının yazılı olduğu adli sicil kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından yahut e-devlet şifresi ile www.turkiye.gov.tr. adresinden alınacak, adli sicil kaydı bulunanların adli sicil kaydı ile alakalı mahkeme kararı istenecektir.),
 • Askerlik durum belgesi (terhis, tecil yahut muaf olduğunu belirtir),
 • KPSS Sonuç Belgesi (16 Ekim 2016 tarihinde yapılan)
 • Tren Makinisti ilanına başvuracak adaylardan “Tren Makinisti (Seviye 4)” Mesleki Yeterlilik Belgesi (11UY0035-4)
 • Vinç Operatörü (TCDD Taşımacılık AŞ unvanı Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç Operatörü ) ilanına başvuracak adaylardan C sınıfı, (C sınıfı ehliyetini yenileyenler için M,B1,B,C1 ve F sınıfı), ehliyet
 • İş Talep Bilgi Formu (Fotoğraflı)
 •  Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Fotoğraflı, bilgisayar ile doldurulacak)

TÜM ADAYLAR İÇİN;

Adaylar yapılacak sözlü sınavında sınav kurul üyelerince; 100 puan üzerinden öz güvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki kabiliyetleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle alakalı olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir. “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkındaki Yönetmelik” gereğince, yapılan değerlendirme neticesinde komisyon üyelerinin vermiş olduğu puanların hemen hemensının %30’u, KPSS puanının %70’i alınarak başarı puanı ve sıralama belirlenmektedir.

Yapılacak sözü sınav neticesinde başarılı olan elektrikçi ve elektronik işçilerinden tam teşekküllü devlet hastaneleri yahut resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden alınacak sağlık kurulu raporu istenecektir.

Yapılacak sözü sınav neticesinde başarılı olan Mekanik vasıta tesis cihaz ve Vinç Operatörlerinden ve Makinist İşçilerinden tam teşekküllü devlet hastaneleri yahut resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinde yaptırılan tarama testi (Alkol yahut uyuşturucu madde bağımlılığını tespit etmek maksadıyla yapılan testtir), tam teşekküllü devlet hastanelerinden yahut resmi üniversite hastanelerinden Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş), Renk Muayenesi (ishihora testi yapılmış), İşitme Muayenesi (Odiyometri incelemede saf ses hemen hemensı 500, 1000 ve 2000 frekanslarının hemen hemensı 0 – 40 dB olmalıdır.) belirtilmiş biçimde sağlık kurulu raporu istenecektir. Bu raporlar TCDD Taşımacılık AŞ Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi gereğince grup belirleyiciler aracılığıyla değerlendirilip çalışabilecekleri grup belirlenecektir. Grubu uygun adaylar psikoteknik muayenesine gönderilecektir. Psikoteknik raporu uygun olan adayların ataması yapılacak, grubu uygun olmayan ve psikoteknik sonucu yetersiz görülen adayların ataması yapılmayarak yerine yedek aday çağrılacaktır.

İŞKUR TARAFINDAN AÇILACAK TREN MAKİNİSTİ İŞ İLANINA BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN BİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Tren Makinisti (TCDD Taşımacılık AŞ unvan karşılığı Makinist İşçidir) olarak başvuru yapacak adayların başvuru yapmadan önce, tcddtasimacilik.gov.tr İnternet sitesinde bulunan görev tanımlarını okumaları ve başvuracağı iş yerini görmeleri kendileri yönünden faydalı olacaktır.

 • İŞKUR aracılığıyla açılacak kursu tamamlayanlar, sertifika vermeye yetkili kurumdan 11UY0035-Tren Makinisti – (Seviye 4) belgesi almak zorundadır. Bu belgeyi almayanlar TCDD Taşımacılık AŞ aracılığıyla açılacak iş ilanına başvuru yapamayacaktır.
 • Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen iş gücü isteklerimizden yalnızca birine müracaat edebilecektir.
 • İŞKUR’da ilan edilen iş gücü talebimizde gösterilen son başvuru tarihi saygınlığıyla adayların aşağıda gösterilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.
 • Evrak teslim tarihi ve yeri, sözlü sınav tarihi ve yeri; İŞKUR’ca gönderilen listede bulunacak adaylara www.tcddtasimacilik.gov.tr web sitemizde ilan edilecektir.
 • TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar, en az 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.
 • İşe alınacak adaylar 4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak çalışacaktır.
 • İşe başladıktan sonra 2 yıl içinde, sağlık durumu makinist olarak çalışmaya uygun olmadığı sağlık kurulu raporu ile tespit edilenlerin anlaşmalerini feshetmeye yahut sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.
 •  7 yıl içinde isteği ile işten ayrılan yahut 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre anlaşmasi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ aracılığıyla verilen eğitim, kurs ve staj programları boyunca aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ‘A ‘ü oranında tazminat talep edilir.

TREN MAKİNİSTİ İLANINA BAŞVURACAK ADAYLARDA İSTENEN OKUL BÖLÜMLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Elektrik Elektronik Elektrik-Elektronik Endüstriyel Elektronik Elektrik-Elektronik Teknikerliği Elektronik Teknolojisi Endüstriyel Elektronik (U Eğitim)

Elektronik Yüksek Teknisyenliği Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi Makine İş Makineleri

Bilgisayar Destekli Makine Termik Santral Makineleri Oto Elektrik-Elektronik Oto Motor Teknolojileri Motor Mekatronik Mekatronik (U Eğitim)

Raylı Sistemler Makine Teknolojisi Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi Raylı Sistemler Makinistlik Otomotiv Teknolojisi

Unvan Bağlı Olduğu İşyeri İşyeri Alınacak Kişi Sayısı
Tren Makinisti Marmaray İşletme Müdürlüğü Marmaray İşletme Müdürlüğü 81
Tren Makinisti Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Divriği Depo Müdürlüğü 1

Elektrikçi olarak başvuru yapacak adayların başvuru yapmadan önce, tcddtasimacilik.gov.tr internet sitesinde bulunan görev tanımlarım okumaları ve başvuracağı iş yerini görmeleri kendileri yönünden faydalı olacaktır.

 • İŞKUR’da ilan edilen iş gücü talebimizde gösterilen son başvuru tarihi saygınlığıyla adayların aşağıda gösterilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.
 • Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen iş gücü isteklerimizden yalnızca birine müracaat edebilecektir.
 • Evrak teslim tarihi ve yeri, sözlü sınav tarihi ve yeri; İŞKUR’ca gönderilen listede bulunacak adaylara www.tcddtasimacilik.gov.tr web sitemizde ilan edilecektir.
 • TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar, en az 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.
 • İşe alınacak adaylar 4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak çalışacaktır.
 • İşe başladıktan sonra 2 yıl içinde, sağlık durumu alındıkları işte çalışmaya uygun olmadığı sağlık kurulu raporu ile tespit edilenlerin anlaşmalerini feshetmeye yahut sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.
 • 7 yıl içinde isteği ile işten ayrılan yahut 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre anlaşmasi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ aracılığıyla verilen eğitim, kurs ve staj programları boyunca aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ‘A ‘ü oranında tazminat talep edilir.

ELEKTRİKÇİ İLANINA BAŞVURACAK ADAYLARDA İSTENEN OKUL BÖLÜMLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Elektrik

Elektrik Teknolojisi Elektrik-Elektronik Elektrik-Elektronik Teknikerliği Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi

Unvan Bağlı Olduğu İşyeri İşyeri Alınacak Kişi Sayısı
Elektrikçi Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Halkalı Lokomotif Bakım Atölye Müdürlüğü 6
Elektrikçi Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Halkalı Vagon Bakım Atölye Müdürlüğü 2
Elektrikçi Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Kapıkule Vagon Bakım Şefliği 2
Elektrikçi Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Ankara Lokomotif Bakım Atölye Müdürlüğü 5
Elektrikçi Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Kayseri Vagon Bakım Atölye Müdürlüğü 1
Elektrikçi Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Halkapınar Lokomotif Bakım Atölye Müdürlüğü 3
Elektrikçi Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Alsfakat Vagon Bakım Atölye Müdürlüğü 3
Elektrikçi Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Demirdağ Vagon Bakım Atölye Müdürlüğü 1
Elektrikçi Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Erzurum Depo Müdürlüğü 1
Elektrikçi Araç Bakım Dairesi Başkanlığı İskenderun Vagon Bakım Şefliği 2
Elektrikçi Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Afyonkarahisar Lokomotif Bakım Atölye Müdürlüğü 2
Elektrikçi Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Afyonkarahisar Vagon Bakım Atölye Müdürlüğü 2
Elektrikçi Marmaray İşletme Müdürlüğü Marmaray İşletme Müdürlüğü 6
Elektrikçi Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Ankara Demiryol Fabrikası 11

Elektronik İşçisi olarak başvuru yapacak adayların başvuru yapmadan önce, tcddtasimacilik.gov.tr internet sitesinde bulunan görev tanımlarım okumaları ve başvuracağı işyerini görmeleri kendileri yönünden faydalı olacaktır.

 • İŞKUR’da ilan edilen iş gücü talebimizde gösterilen son başvuru tarihi saygınlığıyla adayların aşağıda gösterilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.
 • Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen iş gücü isteklerimizden yalnızca birine müracaat edebilecektir.
 • Evrak teslim tarihi ve yeri, sözlü sınav tarihi ve yeri; İŞKUR’ca gönderilen listede bulunacak adaylara www.tcddtasimacilik.gov.tr web sitemizde ilan edilecektir.
 • TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar, en az 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.
 • İşe alınacak adaylar 4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak çalışacaktır.
 • İşe başladıktan sonra 2 yıl içinde, sağlık durumu alındıkları işte çalışmaya uygun olmadığı sağlık kurulu raporu ile tespit edilenlerin anlaşmalerini feshetmeye yahut sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.
 • 7 yıl içinde isteği ile işten ayrılan yahut 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre anlaşmasi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ aracılığıyla verilen eğitim, kurs ve staj programları boyunca aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ‘A ‘ü oranında tazminat talep edilir.

ELEKTRONİK İŞÇİSİ (TREN) İLANINA BAŞVURACAK ADAYLARDA İSTENEN OKUL BÖLÜMLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Elektronik Elektrik-Elektronik Endüstriyel Elektronik Elektrik-Elektronik Teknikerliği Elektronik Teknolojisi

Raylı Sistemler Elektrik-Elektronik Teknolojisi

Unvan Bağlı Olduğu İşyeri İşyeri Alınacak Kişi Sayısı
Elektronik

İşçisi

Marmaray İşletme Müdürlüğü Marmaray İşletme Müdürlüğü 7
Elektronik

İşçisi

Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Halkalı Lokomotif Bakım Atölye Müdürlüğü 3
Elektronik

İşçisi

Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Erzurum Depo Müdürlüğü 2
Elektronik

İşçisi

Araç Bakım Dairesi Başkanlığı Ankara Demiryol Fabrikası 6

İŞKUR TARAFINDAN AÇILACAK VİNÇ OPERATÖRLÜĞÜ İŞ İLANINA BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN BİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Vinç Operatörü (TCDD Taşımacılık AŞ unvanı Mekanik Vasıta Tesis Cihaz ve Vinç

Operatörü ) olarak başvuru yapacak adayların başvuru yapmadan önce, tcddtasimacilik.gov.tr internet sitesinde bulunan görev tanımlarını okumaları ve başvuracağı işyerini görmeleri kendileri yönünden faydalı olacaktır.

 • İŞKUR’da ilan edilen iş gücü talebimizde gösterilen son başvuru tarihi saygınlığıyla adayların aşağıda gösterilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.
 • Adaylar, İŞKUR’da ilan edilen iş gücü isteklerimizden yalnızca birine müracaat edebilecektir.
 • Adaylardan C sınıfı, (C sınıfı ehliyetini yenileyenler için ve F sınıfı), ehliyet istenecek olup, adayların bu ehliyete öncedenden sahip olmaları gerekmektedir.
 • Evrak teslim tarihi ve yeri, sözlü sınav tarihi ve yeri; İŞKUR’ca gönderilen listede bulunacak adaylara www.tcddtasimacilik.gov.tr web sitemizde ilan edilecektir.
 • TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar, en az 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.
 • İşe alınacak adaylar 4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak çalışacaktır.
 • İşe başladıktan sonra 2 yıl içinde, sağlık durumu vinç operatörü olarak çalışmaya uygun olmadığı sağlık kurulu raporu ile tespit edilenlerin anlaşmalerini feshetmeye yahut sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.
 • 7 yıl içinde isteği ile işten ayrılan yahut 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre anlaşmasi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ aracılığıyla verilen eğitim, kurs ve staj programları boyunca aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim kurs ve staj giderlerinin ‘A ‘ü oranında tazminat talep edilir.
VİNÇ OPERATÖRLÜĞÜ İLANINA BAŞVURACAK ADAYLARDA İSTENEN OKUL

BÖLÜMLERİ

MESLEK YÜKSEKOKULU
İş Makineleri Operatörlüğü
Makine, İş Makineleri, Makine Yağları ve Yağlama Teknolojisi,
Bilgisayar Destekli Makine
Motorlu Araçlar Teknolojisi, Motor, Oto Motor Teknolojileri,
Otomotiv, Otomotiv Teknolojisi, Otomotiv Endüstrisi
Unvan Bağlı Olduğu İş yeri İş yeri Alınacak Kişi

Sayısı

Vinç Marmaray İşletme Müdürlüğü Marmaray İşletme 10
Operatörü Müdürlüğü

Bu makalemizde TCDD aracılığıyla gerçekleştirilecek olan işçi alımı ilanı ile ilgili geniş bir şekilde başvuru bilgilerine yer verdik. Konu ile ilgili soru, sorun veya görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca kurumca yayına giren tüm ilanlara TCDD iş başvurusu nasıl yapılır makalemizden varabilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı hususunda tüm yeni haberleri ve açıklamaları çok yakında zamandan anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk kez bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com’un paylaştığı haberleri takip etmeniz ve bi hayli hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com’dan yapılan işçi alımı açıklamalarını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu