Başvurular

Türk-Alman Üniversitesi Yayınladı! Öğretim Üyeleri Alınacak!

Türk-Alman Üniversitesi Yayınladı! Öğretim Üyeleri Alınacak!, iş başvuruları bölümünde Türk-Alman Üniversitesi Yayınladı! Öğretim Üyeleri Alınacak! ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Türk-Alman Üniversitesi Yayınladı! Öğretim Üyeleri Alınacak! ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Türk-Alman Üniversitesi Yayınladı! Öğretim Üyeleri Alınacak!

Türk-Alman Üniversitesi yeni bir iş ilanı paylaşımı yaptı. Resmi internet sitesinden yayına giren ilana göre 9 Öğretim Görevlisi alımı yapılacak. Başvuruda bulunmak isteyenler ilanın yayına girdiği 23.09.2021 tarihten bu yana 15 gün içinde başvuru dosyalarını PDF formatında Taşınabilir Belleğe aktararak iadeli taahhütlü posta yoluyla göndermeleri yahut şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Doçent kadrosuna başvuracaklar için:

– Adayların dilekçelerinde başvurdukları Fakülte ve Anabilim Dalını altını çizerek, özgeçmişlerini vermeleri gerekmektedir.
– Noterden yahut resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların alakalı Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır) doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.
– Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserleri 1 nüsha dosya ve 3 (üç) adet Taşınabilir Belleğe aktarmak suretiyle Üniversitemiz Rektörlüğüne iadeli taahhütlü posta yoluyla yahut şahsen başvurabileceklerdir.
– Adaylar isterlerse, doktora ardından kendilerine verilen ödüllerle, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracaklar için:

– Adayların dilekçelerinde başvurdukları Anabilim Dalını altını çizerek, özgeçmişlerini
vermeleri gerekmektedir.
– Noterden yahut resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların İlgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış yahut denklik için başvuru yapılmış olması şarttır), nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.
– Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserleri 1 nüsha dosya ve 3 (üç) adet Taşınabilir Belleğe aktarmak suretiyle iadeli taahhütlü posta yoluyla yahut şahsen alakalı Fakülteye başvurabileceklerdir.
– Adaylar isterlerse, doktora ardından kendilerine verilen ödüllerle, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.
* Adayların ders verebilecek düzeyde Almanca bilmeleri gereklidir.
* Postadaki gecikmeler ve ilanın yayım tarihinden bu yana 15 gün süre içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.
* Üniversitemiz gerekli gördüğü takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
* İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda olduğu tespit edilen aday/adayların atamaları yapılmayacaktır. Aday/adayların başvuru şartlarına uygun olmadığının sonradan bilinmesi halinde atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
* Türk Alman Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atanma ve Yükseltilme Yönergesi ikaznca doçentlik sözlü sınavına girmemiş adayların Üniversitelerarası Kurul Tarafından oluşturulacak jüriler aracılığıyla yapılacak doçentlik sözlü sınavında başarılı olmaları gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu