Başvurular

Türkiye Geneli Okullara TYP İle Güvenlik Görevlisi Alımı İlan Tarihi ve Başvuru Koşulları

Türkiye Geneli Okullara TYP İle Güvenlik Görevlisi Alımı İlan Tarihi ve Başvuru Şartları, iş başvuruları bölümünde Türkiye Geneli Okullara TYP İle Güvenlik Görevlisi Alımı İlan Tarihi ve Başvuru Şartları ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. Türkiye Geneli Okullara TYP İle Güvenlik Görevlisi Alımı İlan Tarihi ve Başvuru Şartları ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

Türkiye Geneli Okullara TYP İle Güvenlik Görevlisi Alımı İlan Tarihi ve Başvuru Şartları

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullara Güvenlik Görevlisi alım ilanları binlerce aday aracılığıyla merakla bekleniyor. 

Türkiye İş Kurumu üzerinden Toplum Yararına Program kapsamı içinde yayımlanacak olan personel alım ilanlarına dair ayrıntı kısmı siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

TYP İLE PERSONEL ALIM İLANLARI VE DETAYLARI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanacak olan Güvenlik Görevlisi alım ilanları belirli süreli olan TYP kapsamı içinde adaylara açıklamaluyor. Genelde okulların açılmasından önce Türkiye İş Kurumu üzerinden ilan edilen personel alım ilanları Türkiye geneli olarak açıklamaluyor. 

81 il ve ilçede bulunan okullara Toplum Yararına Program kapsamı içinde yapılacak olan personel alımları için halen net bir açıklama bulunmazken ilanın Eylül’de ekranlara gelecek yeni eğitim öğretim yılı öncesinde ilan edilmesi bekleniyor. 

Bu bağlamda Milli Eğitim Bakanlığı’nın TYP ile Güvenlik Görevlisi alım ilanlarını Türkiye İş Kurumu aracılığıyla en geç Ağustos sonu veya Eylül ayının ilk haftasında yayımlaması bekleniyor. 

TYP GÜVENLİK ALIM İLANI BAŞVURU KOŞULLARI NELER?

TYP ile okullarda güvenlik görevlisi olarak çalışmak isteyen adayların aşağıda bulunan şartları sağlamaları gerekiyor.  TYP ilanlarına başvuru yapmak için başvuru şartları standart olup şu biçimdedir. 

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, 18 yaşından büyük olmak, İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç), TYP’den yararlanılmaya başlanan gün saygınlığıyla Sosyal Yardım Bilgi sistemi üzerinden yapılacak sorgulamada herhangi bir nakdi sosyal yardım almıyor olmak

İŞKUR üzerinden TYP ilanlarını incelemek ve profil oluşturma ayrıntı kısmı için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu