Başvurular

TÜRKSAT Yeni Personeller Alacak! Başvuru Şartları Neler?

TÜRKSAT Yeni Personeller Alacak! Başvuru Şartları Neler?, iş başvuruları bölümünde TÜRKSAT Yeni Personeller Alacak! Başvuru Şartları Neler? ile alakalı başvuruyu siz değerli okurlarımız için bir araya getirdik.. TÜRKSAT Yeni Personeller Alacak! Başvuru Şartları Neler? ile alakalı tüm ayrıntılar makalemizde..

TÜRKSAT Yeni Personeller Alacak! Başvuru Şartları Neler?

TURKSAT yeni personel ilanları paylaşımı yaptı. Başvuru yapmak isteyen adaylar  https://kariyer.turksat.com.tr adresinde bulunan açık ilanlara 8 Ağustos 2021 tarihine kadar başvuru yapılabilecekler. Büyük veri uzmanı, güvenlik uzmanı, mobil yazılım uzmanı, network uzmanı, proje yöneticisi, veri analizi uzmanı gibi alanlarda yeni pozisyonlar açan TURKSAT, iş arayan vatandaşları sevindirdi. Peki genel şartları nelerdir?

Genel Şartlar

1.Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

2.Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış yahut tecilli olmak.

3.Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı veya bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

4. Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis yahuthut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı yahut şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan yahut kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, vazifeye ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamı içinde terör örgütlerine yahut Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette olduğuna karar verilen yapı, oluşum yahut gruplara kullanıcı hesabı, mensubiyeti yahut iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

5. Sağlık durumunun çalıştırılacağı işe uygun olduğuna dair sağlık raporunu almış olmak.

6. Gerektiğinde ile ilgili yapılacak güvenlik soruşturmasının ve/yahut arşiv araştırmasının olumlu
sonuçlanmış olması.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu