Biyografiler

Ünal Işık kimdir, kaç yaşında, evi nerede?

Ünal Işık kimdir, biyografi kategorimizde Bilinmiyor doğumlu ve mesleği Avukat olan Ünal Işık biyografisini paylaşalım istedik. Ünal Işık kimdir?, Ünal Işık nereli?, Ünal Işık kaç yaşında, tüm detaylar Ünal Işık biyografi makalemizde..

Ünal Işık kimdir? – Biyografisi

Ünal Işık (Avukat)

Twitter’da “Kar Tanesi” isimli kullanıcı olan kız Ünal Işık isimli avukatın cinsel istismarına uğradığını açıklayarak intihar edeceğini yazması üzerine genç kızın hesabına intihardan vazgeçmesi için bir çok mesaj atıldı. Olayın ayrıntıları nelerdir? Ünal Işık Kim?

Ünal Işık Olayı Ne?

Geçen sene iş görüşmesine gelen bir kadına cinsel saldırıda bulunan ve tüm delillere rağmen ceza almayan İstanbul Barosu’na kayıtlı Avukat Ünal Işık, tekrar bir cinsel saldırı ile gündeme geldi. B. kullanıcı isimli bir kadın Twitter’da, Işık aracılığıyla cinsel saldırıya maruz bırakıldığını ve Işık’ın ailesi ile dostları aracılığıyla tehdit mesajları aldığını açıkladı. Genç kadın paylaşımında yaşamına son verileceğini dile getirdi. Genç kızın bu paylaşımından sonra sosyal platformda bi hayli gündem oldu. Avukat Ünal Işık’ın tutuklanması için kampanyalar başlatıldı. 

Ünal Işık Kim?

Ünal Işık ile ilgili herhangi bir bilgi yer almıyor. Sadece avukat olduğunun bilgisi bulunmaktadır. İstanbul Barosuna kayıtlıdır.

Kar Tanesi Son Durumu Ne?

Mor Dayanışma Üyesi Gülay Mübarek Habib, sosyal platform hesabından yaptığı paylaşımda polis ve ailenin B’ye ulaşamadığını belirtmiştir. Habib paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “Polis B.’nin evine gitmiş ailesi ile konuşmuş. Aile de polis de intihar notu yazan B.’ ye ulaşamıyor. Hiçbir haber gelişme yok. Çok üzgünümm, umarım başına bir şey gelmemiştir. #ÜnalIşık ant olsun ki senden bugünün hesabını soracağız. hem B.’ İçin hem önceki arkadaşım için.” demiştir. Lakin ilerleyen vakitlerde CHP Kadın Kolları Genel Başkanı ve Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka, intihar paylaşımı yapan genç kadına ulaştıklarını söylemiştir. Nazlıaka, Twitter hesabından şunları demiştir: “ok şükür! Kız kardeşimiz sağ salim bulundu. Kadın dernekleri, barolar, emniyet, hassas olan herkes müthiş bir çaba harcadı. Emeği geçen herkese teşekkürler”

Kar Tanesi Twitter’dan Ne Paylaşmıştır?

Genç kız @kgit gide artanesi_04 isimli hesabından şunları yazmıştı: “Yaşamıma son vermeden önce bir kaç şey yazmak istiyorum: 19 yaşındayım.. Avukat ünal ışık in cinsel saldırısına uğradım… ailesi ve dostları aracılığıyla defalarca tehtit ve taciz edildim… bu olayı yaşadığımdan beri ölmek istiyorum.. Bunun gibi binlerce mesaj aldım ailesinden arkadaşlarindan kendisinden… Bana ” seni akıl hastanesine yahut psikiyatriye götürelim tedavi edelim parasını biz ödüyecez, sana istediğin kadar para vericez” diye teklifte bulundular. Onurum gururum incindi,, kalbim kırıldı..Beni dizlerimin üstüne çöktüren bu vahşi insanlarla  daha fazla karşılaşmada edemiyorum.. Bu dünyayı terk ediyorum”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu